کار

روش رنگ آمیزی دیوار با اکلیل

نقاشی ساختمان

رنگ کردن دیوارهای خانه زیبایی و جلوه خاصی به منزل تان می بخشد و حتی لوازم خانه را شیک تر نشان می دهد برای رنگ کردن دیوارها با اکلیل همراه ما باشید.

 

مواد لازم: اکلیل، چوب برای همزدن، سینی رنگ، برس غلتکی، تینر، تفنگ اکلیل

 

از نظر نقاشان  تهیه اکلیل به صورت جدا باعث درخشش بهتر دیوار و دستیابی به نتیجه ی تمیز تر خواهد شد .در صورتی که اکلیل را جدا تهیه نمایید  اکلیل به جای ته نشین شدن در رنگ، روی دیوار درخشش چشم نوازی خواهد داشت.

 

شما ابتدا می بایست  اکلیل مخصوص رنگ دیوار را  از فروشگاه های فروش رنگ بخرید. به هیچ عنوان از اکلیل هنرهای دستی استفاده نکنید، زیرا آنها در رنگ ته نشین شده و  خود را روی دیوار نشان نمی دهند.

 

اکلیل را در کمی رنگ بریزید و با استفاده از چوب خوب هم بزنید. مقدار کمی از رنگ را در یک سینی بریزید. یک دفعه مقدار زیادی رنگ و اکلیل در سینی نریزید زیرا اکلیل ته نشین می شود و درخشش نخواهد داشت. هر بار قبل از افزودن رنگ به سینی آن را هم بزنید تا توزیع اکلیل در آن یکنواخت شود.

 

با استفاده از یک برس غلتکی سریعا رنگ را روی دیوار بمالید. برای اعمال پوشش جدید حداقل ۳ تا ۴ ساعت صبر کنید.

 

مقداری تینر در ظرف بریزید و اکلیل را به آن اضافه کنید. پیش از هر بار زدن برس در تینر آن را هم بزنید تا اکلیل پخش شود. سپس برس غلتکی را روی دیوار بکشید.

 

شما همچنین می توانید مقداری چسب شفاف بخرید و اکلیل را به آن بیافزایید. از جمله مزایای استفاده از چسب  این است که اکلیل در آن ته نشین نمی شود. برس را در چسب بزنید و روی دیوار بکشید.

 

به عنوان روش اخر می توانید یک تفنگ اکلیل بخرید و اکلیل را در حالی که رنگ روی دیوار هنوز خیس است، اسپری کنید.

 

منبع : phow