به فوری کار خوش آمدید.

 

پیش از استفاده از سایت فوری کار و سایر خدمات و ابزارهای مرتبط با آن لازم است که تمام شرایط و قوانین مندرج را به دقت مطالعه فرموده و موافقت خود را با آن اعلام کنید.

با قبول این توافق نامه، تمامی کاربران اینترنتی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی و دارای سن بالای ۱۸ سال می توانند از امکانات فوری کار استفاده کنند.

 

فوری کار ممکن است در هر زمان، تمامی یا بخشی از قوانین و مقررات را بدون اطلاع قبلی بازنگری و اصلاح کند. لازم به ذکر است کلیه موارد اصلاح شده از زمان تغییر و ثبت مجدد در سایت معتبر خواهند بود. بنابر این توصیه می شود، هر از گاهی قوانین سایت را مرور بفرمایید.

 

تعاریف:

به طور کلی واژه های تعریف شده در سایت فوری کار و قوانین پیش رو، شامل موار زیر می­باشد:

 

کار: به فعالیت­هایی گفته می­شود که در بازه زمانی مشخصی انجام می­شود. کار در فوری کار، حرفه و شغل دائم نیست و فوری کار سایت استخدامی و کاریابی به مفهوم رایج نیست، بلکه یک سایت تخصصی برون سپاری در حوزه کارهای فوری و اضطراری، پاره وقت، خرده کارها، خدمات منزل، تعمیرات و تاسیسات و...می­باشد.

 

کارفرما:  کاربری که که یک کار یا پروژه مشخص برای انجام دارد و در فوری کار، کار ثبت می کند.

 

آزاد کار: کاربری که تخصص و مهارت لازم برای انجام کار یا پروژه در حوزه تخصصی خود را دارد و انجام کار را برعهده می گیرد.

 

محدودیت مسئولیت:

 

سایت فوری کار صرفا محلی برای ارتباط بین کارفرما و آزادکار است. فوری کار  وارد جزئیات کار بین کارفرما و آزادکار نمی شود و هیچ کنترلی بر روی کیفیت و قانونی بودن خدمات ارائه شده توسط آزادکارها ندارد، لذا پیش از توافق نهایی از صحت اطلاعات و نحوه انجام کار و کیفیت خدمات به طور دقیق اطمینان حاصل فرمایید.

فوری کار هیچ تضمینی برای توانایی افراد از ارائه خدمات یا پرداخت، نمی دهد. بنابر این کاربر می‌پذیرد مسئولیت تمامی مسائلی که ممکن است در نتیجه استفاده از فوری کار یا سایر خدمات مرتبط با فوری کار، برای کاربر به وجود بیاید به عهده کاربر است.

در فوری کار رابطه بین کاربران کاملا مستقل است. فوری کار هیچ مسئولیتی در قبال مشکلاتی که ممکن است در نتیجه استفاده از فوری کار توسط یک کاربر، برای کاربران یا افراد دیگر ایجاد شود از قبیل تاخیر در انجام کار، خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى، مصدومیت‌هایی که به افراد وارد می شود، یا صدمه‌هایی که به دارایی‌های افراد وارد می‌شود، ندارد.

مسئولیت رعایت کلیه قوانین و مقررات نافذ بر فعالیت آزاد کار، اعم از کسب مجوزهای قانونی و امور مالیاتی و ... بر عهده وی بوده و فوری کار مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. 

کارفرما و آزادکار متعهد می شوند که از سایت فوری کار برای انجام هیچ گونه فعالیت مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند.

آزاد کار می پذیرد در انجام کارها و ارایه خدمات به کارفرما حداکثر تلاش خود را نموده و کار را به موقع و با کیفیت مناسب به انجام برساند. 
 
حریم شخصی :

حفاظت از حریم شخصی کاربران  یک اصل مهم در فوری کار می باشد لذا اطلاعات شخصی شما در فوری کار ذخیره می شود و بدون کسب موافقت شما، در اختیار شخص دیگری قرار نمی گیرد. ممکن است این اطلاعات برای بهینه سازی کیفیت خدمات و اطلاع رسانی جهت تسهیل فرآیند استفاده شود.  

هرگونه سوء استفاده از شماره تلفن همراه یا نشانی پست الکترونیکی دیگران پیگرد قانونی دارد و آگهی دهنده مسئول آن تلقی شده و فوری کار در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

 
حذف حساب کاربری/ مسئولیت محتوا :

ثبت نام، ارسال کار و عضویت به عنوان آزادکار تنها با شماره تلفن همراه صورت می پذیرد. توجه داشته باشید اطلاعات وارد شده توسط کاربر بایستی درست، دقیق و قابل استناد باشد. در فوری کار نیازی به داشتن دو حساب کاربری نیست و شما با یک حساب کاربری هم می توانید کار ارسال کنید و هم به عنوان آزاد کار فعالیت داشته باشید.

مسئولیت امنیت حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور بر عهده صاحب حساب کاربری است. در صورت مفقود شدن یا دزدیده شدن اطلاعات حساب کاربری، باید در اسرع وقت موضوع را به اطلاع فوری کار برسانید. بدیهی است تا زمانی که به فوری کار اطلاع  داده نشود، فوری کار هیچ مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

کاربران منحصرا مسئول محتوای آگهی هایی که در فوری کار درج می کنند می باشند و در هر لحظه قادر به ویرایش آن هستند. فوری کار نمی تواند صحت و درستی مطالب درج شده را تضمین نماید. هر چند تلاش فوری کار، انتشار آگهی هایی با اطلاعات درست می باشد.

فوری کار می تواند محتویاتی که خلاف مقررات سایت، شئونات اخلاقی و قوانین جاری کشور باشد، هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند از سایت حذف کند.

فوری کار حق حذف حساب کاربرانی که قوانین و مقررات سایت را زیر پا می گذارند و یا با رعایت نکردن حقوق قانونی و معنوی سایر کاربران برای آنها مشکل ایجاد کنند را نزد خود محفوظ نگه می‏دارد.

کاربران حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی‌دهنده، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال شده به فوری کار را چه به شکل دستی و یا اتوماتیک نخواهند داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد. 

کاربر حق ندارد هیچ تلاشی در راستای استخراج سورس کد، ایندکس گذاری انجام دهد و حق اجرای هیچگونه داده کاوی روی سرویس را ندارد. 

کاربر مجاز نیست اخلال و مزاحمتی در فعالیت سایت‏، خدمات یا ابزارها، ایجاد کند. هر عملی که انجام آن ممکن است بی دلیل، ناخواسته یا بطور نامناسب فشار زیادی را به زیرساختار سایت تحمیل کند، غیر قانونی می باشد.

 
 توصیه و پیشنهادات :

به شما پیشنهاد می کنیم که حتما قبل از انجام کار با آزادکار بر سر هزینه انجام کار به توافق برسید.

حتماً توجه کنید که در پروژه هایی که هزینه بالایی دارد، قبل از انجام کار با آزادکار قراردادی را تنظیم کنید.

هرگز پیش از اتمام کامل کار هزینه‌ای پرداخت نکنید و اگر لازم شد حداکثر 15 تا 20 درصد هزینه را به عنوان بیعانه پرداخت کنید.

در صورت امکان پس از انجام کار فاکتور هزینه ها را دریافت کنید.

شماره تماس تلفن ثابت، کارت ملی و آدرس پستی دریافت کنید تا در صورت انجام کار به صورت نامطلوب بتوانید پیگیری کنید.

 
بیشتر احتیاط کنید وقتی…

قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می‌رسد.

آزاد کار سوالات مشکوک و خارج از حیطه کاری خود می پرسد.

کار به صورت حضوری در منزل انجام می شود و شما در منزل تنها هستید.

 
توجه بفرمایید در موارد زیر آگهی مورد نظر نامعتبر تشخیص داده شده و حذف خواهد شد:

مغایرت با قوانین جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه

هر گونه توهین به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف

هر نوع آگهی و خبرپراکنی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی

ناقض حریم شخصی افراد

استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی، درج بی‌مورد عکس صورت اشخاص یا استفاده از عکس کودکان برای معرفی خدماتی که مخاطب آن کودکان نیستند.

خدمات مرتبط با تهیه و توزیع مواد مخدر و مشروبات الکلی

خدمات مربوط به نصب و راه اندازی ماهواره یا اینترنت ماهواره‌ای

فعالیت‌های غیرقانونی و غیرمجاز اقتصادی مانند شبکه‌های هرمی

خدمات مرتبط با حفاری های غیر مجاز

خدماتی که شائبه کلاهبرداری در آن مشاهده شود

خدمات یا آموزش‌های هک، شکستن قفل،کرک، نفوذ و هر گونه خرابکاری از این موارد

هرگونه خدمات مرتبط با گرین‌کارت یا اقامت کشورها و مسافرت و اخذ ویزا به کشورهایی که منع قانونی برای ورود به آن‌ها وجود دارد.

درج مکرر آگهی‌‌های یکسان حتی با عناوین متفاوت در یک روز

ارسال مجدد یک آگهی‌‌ که از زمان حذف آن توسط کاربر، بیش از ۲۴ ساعت سپری نشده باشد

 
فوری کار ممکن است در مواردی بر اساس قوانین، متن یا عنوان آگهی شما را به طور جزئی تغییر دهد:

درج قیمت در عنوان آگهی

استفاده از حروف و زبان انگلیسی برای آگهی‌های فارسی

وجود جملات نادرست از نظر املائی یا نگارشی و ...